SPORT, KTÓRY KSZTAŁTUJE SYLWETĘ I ZWIĘKSZA PEWNOŚĆ SIEBIE


Do tej pory myślałaś, że kickboxing jest zarezerwowany tylko i wyłącznie dla panów? Nic bardziej mylnego. Liczba dziewczyn pojawiających się na treningach sukcesywnie zwiększa się wraz z nadejściem chęci poprawy sylwetki. Sport, który cieszy się dużą popularnością wśród samych modelek Vctoria’s Secret a to musi o czymś świadczyć :) 

Czym jest ta dynamiczna sztuka walki, która nie prócz kształtowania naszej sylwetki świetnie wpływa na pewność siebie? Możemy wyróżnić dwa rodzaje tego sportu: japoński – polegający na połączeniu karate i boksu tajskiego oraz amerykański wymagający full-contact, co oznacza zadawanie ciosów pełną siłą. Kickboxing składa się z szeregu pojęć, spośród których każda oznacza ściśle określone reguły walki. Spośród nich wyróżniamy takie jak: wcześniej wspomniany, full-contact, low kick- dozwolone są wszystkie techniki bokserskie oraz kopnięcia do wysokości głowy, nie ma minimalnej liczby kopnięć na minutę, nie wolno kopać kolanem ani uderzać łokciem, contact, czyli forma walki ciągłej, w której zawodnicy muszą wykazać się umiejętnością walki technicznej oraz light kick, która jest formą walki ciągłej z kopnięciami od uda w górę oraz ograniczoną siłą uderzeń. 

Kick-boxing to świetny sposób na zrzucenie nadprogramowych kilogramów a także znakomity sposób na rozładowanie wszelkich napięć i pozbycie się stresu.

Jeżeli chcesz pozostać ze mną na bieżąco zapraszam na mój profil na Facebooku oraz Instagramie.


More inspirations on my Facebook Instagram Pinterest 

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

Instagram